Kupujemy kostkę!

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z podpowiedzi naszych handlowców lub architekta. Posiadają oni duże rozeznanie o „fachowości” ekip brukarskich działających na naszym rynku. Podczas kastingu ekipy brukarskiej bardzo dobrym pomysłem jest przejażdżka i obejrzenie ich dotychczasowych realizacji (im starszych tym lepiej) i jeżeli to możliwe, krótka pogawędka z ich klientami. Zapytaj się o sprzęt jakim dysponują brukarze. Im są bardziej zmechanizowani tym lepiej, będą mogli wykonywać również niwelację terenu jeżeli to będzie konieczne. Zapytaj się czy w ekipie jest murarz, coraz częściej projekty zawierają murki oporowe oraz elementy małej architektury ogrodowej. Brukarzom murowanie, klejenie czy tynkowanie zwykle nie najlepiej wychodzi. Ustalając cenę i warunki usługi zawsze zażądaj gwarancji za wykonaną pracę na piśmie.

01

Decyzja

Wizyta w jednym z oddziałów firmy Brukland.
02

Projekt

Wykonanie projektu. Konsultację z architektem + kosztorys.
03

Realizacja

Wybór ekipy brukarskiej.

Gwarancja i reklamacje

Producenci kostki zwykle udzielają 3 letniej gwarancji na zakupione wyroby betonowe.
Aby uniknąć nieporozumień zwiazanych z gwarancją i reklamacjami prosimy zapoznać się z warunkami gwarancji.

Warto wiedzieć

Wykwity
biały nalot występujący na wyrobach betonowych. Jest to zjawisko naturalne przejściowe związane z utlenianiem się wapieni będących składnikiem cementu. Nie podlega reklamacji. W naszej firmie posiadamy specjalne środki do usuwania wykwitów (przyspieszają reakcję utleniania) specjalnie dla tych z Państwa, którzy nie chcą czekać na ich samoistnie zniknięcie.

Różnice w odcieniach koloru na kostkach pochodzących z tej samej partii lub różnych partii towaru
jest to również zjawisko naturalne i jako takie nie podlega reklamacji. Najlepszym sposobem na uniknięcie powstawania nierównomiernej kolorystyki na układanej nawierzchni jest równoczesne układanie kostek pochodzących z kilku palet.

Przebarwienia na kostkach
częstą przyczyną przebarwień występujących na powierzchniach betonowych jest zastosowanie niewłaściwego piasku do zasypki już ułożonych kostek (wypełnienie spoin). Brukarze, chcąc zaoszczędzić stosują piasek podsypkowy zamiast piasku płukanego. Piasek podsypkowy z reguły zawiera iły lub glinki powodujące zabarwienie powierzchni na których piasek ten leży przez dluższy czas. Dla naszych klientów polecamy zakup piasku zasypkowego płukanego, który jest dostępny w naszej ofercie. Nie tylko szczelnie wypełni spoiny ale również uchroni Państwa kostkę przed przebarwieniami.

Różnice w wysokościach (grubościach kostek
Polskie normy produkcyjne dopuszczają odchylenia w grubości kostek. Zjawisko jest to szczególnie widoczne w modnych ostatnio wielkoformatowych kształtach kostek i płyt np. 40x40, 60x40, 80x89 60x120 itp. Skutkiem tego są problemy wykonawców z uzyskaniem jednolitej powierzchni. Rozwiązaniem jest zastosowanie grubszej warstwy podsypkowej oraz wykonanie jej tylko z piasku, co umożliwi firmom brukarskim lepsze zagęszczenie, niwelując tym samym różnice w grubości poszczególnych kostek.